юридичні послуги з 2000 року

консультація Адвоката

Розлучення онлайн – як розірвати шлюб в Україні online

останнє оновлення 08.06.2023

Як розлучитися онлайн (по інтернету)?

В залежності від вашої ситуації, online розлучення може бути або «через ЗАГС (РАЦС)», або «через суд» (у судовому порядку).

Визначитися в якому порядку має відбуватися online розірвання шлюбу у вашому випадку, – допоможе наша консультація за цим посиланням (усі посилання у цій консультації відкриваються у новій вкладці).

Як розлучитися онлайн через РАЦС (ЗАГС)?

Якщо у вас немає неповнолітніх дітей та є взаємна згода на розлучення, – шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за СПІЛЬНОЮ заявою подружжя.

Якщо інший з подружжя (чоловік або дружина) у судовому порядку визнаний безвісно відсутнім АБО недієздатним, – шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за ОДНООСІБНОЮ заявою іншого з подружжя.

Ознайомитися з порядком подання документів на розірвання шлюбу онлайн через РАЦС та подати документи через Інтернет на розлучення, – можна на порталі Дія за цим посиланням.

Адреси Відділів РАЦС у місті Києві та розпорядок їх роботи, – ви можете переглянути за цим посиланням.

Як розлучитися online через суд (у судовому порядку)?

Розірвання шлюбу у судовому порядку проводиться на підставі позовної заяви одного з подружжя або спільної заяви подружжя.

В яких випадках до суду необхідно звертатися з позовом про розірвання шлюбу, а в яких із спільною завою про розірвання шлюбу та які документи ще необхідні, – ми писали у цій, у цій, та у цій Консультаціях.

Немає часу чи бажання займатися розлученням самостійно?

Замовте розірвання шлюбу онлайн Адвокату «Адвокат від А до Я»

Як подати позов до суду про розірвання шлюбу online (через Інтернет)?

Варіант 1. Якщо ви маєте намір самостійно подати позов онлайн

Для самостійного подання позову online, вам потрібно:

  1. Мати електронний підпис. Як і де оформити електронний підпис, – ми писали ось у цій консультації.
  2. Зареєструватися у Електронному суді. Реєстрація доступна за цим посиланням.
  3. Зібрати необхідні документи та зробити з них електронні копії. Які документи використовує Адвокат у подібних випадках, – читайте за цим посиланням.
  4. Правильно скласти сам позов. Як правильно скласти позовну заяву до суду, – ми писали у консультації «Як правильно скласти позовну заяву до суду».
  5. Сплатити судовий збір. Актуальний розмір судового збору можете дізнатися за цим посиланням.
  6. Сформувати пакет документів для подання до суду: зібрати документи до купи, підписати, засвідчити вірність копій. Як посвідчити вірність копій ми писали у ось цій консультації.
  7. Завантажити електроні документи до Електронного суду: обрати правильно суд, якому підсудна ваша справа, заповнити інші реквізити, підписати документи електронним підписом та відправити.
  8. Відслідковувати стан справи у Електронному суді аж допоки суд: спочатку не вирішить питання про відкриття провадження у справ, а потім, – поки не прийме рішення.

Варіант 2. Якщо ви маєте намір замовити послугу Адвоката онлайн

Для початку – оберіть Пакет необхідних вам послуг (за цим посиланням).

В залежності від обраного Пакету послуг, – відрізняються і ваші подальші кроки.

Якщо вам потрібно лише правильно скласти позов до суду

Надайте Адвокату у електронному вигляді копії документів, які перелічені за цим посиланням.
Адвокат перевірить достатність наданих документів та інформації. Якщо наданих документів буде достатньо для виконання договору, – ви отримаєте рахунок на сплату. В іншому разі, – Адвокат запропонує надати додаткові документи чи інформацію. Актуальна вартість послуги зі складання документів на розірвання шлюбу у судовому порядку (Пакет послуг «Документи») за цим посиланням.
Протягом 1 робочого дня (інколи протягом 2-х) після отримання оплати, ми підготуємо усі необхідні документи та надамо вам їх для ознайомлення. Адвокат може внести зміни до складених документів, якщо щось виятиться не врахованим у вашій ситуації.
В результаті виконаня Договору, ви отримаєте у електронному вигляді (файл у форматі .pdf):

1) позовну заяву з усіма необхідними додатками. Вам потрібно буде підписати документ всюди, де передбачене місце для підпису;

2) заповнену квитанцію на сплату судового збору. Вам необхідно буде сплатити судовий збір, а квитанцію про сплату додати до позову (у позовній заяві буде передбачене місце для цієї квитанції);

3) коротеньку інструкцію про порядок ваших дій після отримання електронних документів від Адвоката.
Вам залишиться лише виконати нескладні дії, описані у отриманій Інструкції, та подати позов до суду. Подати позов ви зможете як онлайн, так і у паперовому вигляді, – на ваш вибір.

Шукаєте юридичні послуги online «від А до Я» (під ключ)?

Замовте послугу онлайн, – навіть не виходячи з дому! Тисніть на це посилання←.

Пакети послуг «під ключ» «Стандарт» і «Згода» передбачають укладання письмового договору з Адвокатом на представництво ваших інтересів у суді.

Такий договір ви маєте підписати особисто. У випадку оторимання послуг онлайн, – договір має бути підписаний електронним підписом та надісланий Адвокату у електронному вигляді.

Договір має бути підписаний за допомогою КЕП (квалікованого електронного підпису).