quality-assurance
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Адвокат з поділу майна (Київ, Київська область, уся Україна)

відповідає на найбільш часті питання, які виникають у зв’язку з поділом майна

ПРИ розірванні шлюбу, БЕЗ розірвання шлюбу і ПІСЛЯ розірвання шлюбу

У Вас схоже питання?

Адвокат з поділу майна (Київ) знає як Вам допомогти!

 

Зателефонуйте або напишіть нам у Київ:

«Адвокат від А до Я» (Киев) пропонує Вам довірити свої турботи з поділу майна у Києві (Київській області, Україні) досвідченим адвокатам з поділу майна у Києві, які спеціалізуються саме на розірванні шлюбу (розлучені), поділі майна та вирішенні інших спорів, які виникають у сімейних справах.

 

Також ми надаємо юридичні послуги, від консультацій до супроводу Вашого питання

«від А до Я»,

у галузі спадкового права (Київ, Київська область, Україна).

 

 

Сімейні і спадкові справи, – спеціиалізація у цих двох галузях права надає нам повне право вважати себе «сімейними адвокатами».

 

Довірте нам свої турботи!

Нижче ми наводимо відповіді на найбільш часті питання наших Клієнтів при зверненні щодо поділу майна.

 

По тексту цієї консультації Ви побачите посилання також і на інші наші консультації, які стосуються розлучення і поділу майна. Просто перейдіть за посиланням, яке Вас цікавить.

 

У всіх ситуації різні, а тому двох однакових справ не буває. Однак, є і те, що є загальним не тільки у справах про поділ майна, але і в інших майнових суперечках.

 

Незалежно від способу, яким майно буде ділиться (за згодою подружжя, або у судовому порядку), поділ майна умовно можна розділити на такі етапи:

 

  • на першому етапі потрібно встановити на яку частину майна може претендувати кожен з подружжя. Як правило це половина нажитого в шлюбі майна, хоча можуть бути і відступи від цього правила. Про відступи (застереженнях) під час розподілу спільного майна подружжя, – читайте у цій Консультації;

 

  • на другому етапі потрібно визначити склад спільного майна, яке може бути поділене: підлягає поділу спільна сумісна власність. Особиста власність подружжя не ділиться. Що можна ділити, а що не підлягає розділу, – читайте нижче у цій консультації;

 

  • на третьому етапі потрібно визначитися кому яке спільне майно залишиться після поділу, хто і скільки повинен компенсувати другому з подружжя у разі, якщо поділ майна проводиться не у відповідності з частками;

 

  • на четвертому етапі потрібно визначитися зі способом поділу майна: розділ майна буде здійснюватися за згодою подружжя або ж у судовому порядку. Це досить відповідальний і непростий етап: поділ майна за згодою подружжя передбачає проведення переговорів і пошук компромісів. Поділити майно за угодою сторін, на жаль, не завжди вдається;

 

  • і, нарешті, останній етап, – оформлення бажаного поділу майна шляхом оформлення необхідних документів, реєстрація прав на майно, – якщо це необхідно відповідно до закону.

 

Часто у наших Клієнтів виникає питання: «які договори може укладати між собою подружжя при поділі майна?», «Коли повинен укладатися договір про розподіл спільного майна?».

 

Незважаючи на те, що сімейні відносини врегульовані нормами Сімейного кодексу України, майнові відносини подружжя регулюються також нормами Цивільного кодексу України. Ці кодекси не встановлюють обмежень на види договорів, які може укладати між собою подружжя. Головне, щоб ці договори не суперечили законодавству.

 

Виходячи з суті майнових відносин, які виникають у зв’язку з веденням спільного господарства і придбанням у спільну сумісну власність майна, може виникати необхідність в укладанні, зокрема, таких договорів щодо майна:

 

1) договір про порядок користування спільним майном;

 

2) договір про поділ спільного майна;

 

3) договір про виділення в натурі частки з спільного майна.

 

Такі договори може укладати між собою не тільки подружжя, яке уклало офіційний шлюб, а й чоловік і жінка, які проживають у цивільному шлюбі. Укладання подібних договорів у цивільному шлюбі навіть більш необхідне, так як навіть сам факт їх укладення є підтвердженням наявності спільної сумісної власності.

 

Важливо також знати, що поділ майна може відбуватися не тільки при розірванні шлюбу (розлученні), але і під час перебування у шлюбних відносинах. Однак потрібно пам’ятати, що при розлученні затягувати з поділом майна не варто: законодавством встановлені терміни для захисту порушеного права (строк позовної давності) і пропуск такого строку може бути підставою для відмови у захисті Вашого порушеного права.

ПОДІЛ МАЙНА БЕЗ РОЗЛУЧЕННЯ:

як поділити майно без розлучення?

Це одне з найпопулярніших питань.

Важливо! Подружжя має право поділити належне їм на праві спільної сумісної власності майно незалежно від розірвання шлюбу (розлучення).

Право розділити майно незалежно від розлучення, – прямо передбачене статтею 69 Сімейного кодексу України.

Слід враховувати, що договір про поділ нерухомості, а також про виділ нерухомого майна, повинен бути нотаріально посвідчений.

Для нотаріального посвідчення договору про поділ майна у Києві, – можна звернутися до будь-якого київського нотаріуса (не обов’язково в державну нотаріальну контору) Київського міського нотаріального округу. Адреси нотаріусів у Києві (Київській області, а також по усій Україні) Ви зможете знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

як поділити квартиру без розірвання шлюбу (без розлучення)?

Згідно статті 69 Сімейного кодексу України подружжя має право поділити спільне сумісне майно незалежно від розірвання шлюбу (без розлучення).

Такий поділ майна провадиться за взаємною згодою подружжя.

Договір про поділ квартири повинен бути нотаріально посвідчений.

як поділити будинок без розірвання шлюбу (без розлучення)?

Поділити будинок можна і без розірвання шлюбу (без розлучення): як ми вже зазначали вище, – згідно зі статтею 69 Сімейного кодексу України подружжя має право поділити спільне сумісне майно незалежно від розірвання шлюбу (незалежно від розлучення).

Будинок, як і квартира, земельна ділянка, – є нерухомим майном і тому договір про поділ будинку повинен бути нотаріально посвідчений.

Поділ будинку без розірвання шлюбу (без розлучення) провадиться за взаємною згодою подружжя.

як поділити земельну ділянку без розірвання шлюбу (без розлучення)?

Поділити земельну ділянку без розірвання шлюбу (без розлучення) також можливо.

Стаття 69 Сімейного кодексу України передбачає право подружжя розділити спільне сумісне майно незалежно від розірвання шлюбу (незалежно від розлучення), за взаємною згодою подружжя.

Угода про поділ земельної ділянки без розірвання шлюбу (без розлучення) має бути нотаріально посвідчена.

Важно! Земля є особливим об’єктом права власності.

До укладення Договору (угоди) про поділ земельної ділянки необхідно буде сформувати земельні ділянки на місцевості (встановити межі нових земельних ділянок на місцевості) для того, щоб вони могли бути самостійними об’єктами цивільного обороту: виготовити технічну документацію із землеустрою (щодо поділу / об’єднання земельних ділянок), зареєструвати право власності на кожну новостворену земельну ділянку.

як поділити квартиру, якщо вона придбана в кредит?

Ділиться усе, що є спільним сумісним!

Борги, так само як і майно, діляться «навпіл» виходячи з того, що в силу частини четвертої статті 65 Сімейного кодексу України, договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо придбане за договором майно використано в інтересах сім’ї.

При цьому до складу майна, яке підлягає поділу, входить все майно, яке належить родині на момент поділу, у тому числі і майно, яке знаходиться у третіх осіб.

Також при поділі майна враховуються борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, які виникли в інтересах сім’ї.
Важливо! Не має ніякого значення та обставина, що кредитний договір підписаний тільки одним з подружжя. Якщо договір укладений в інтересах сім’ї, – борг є спільним для подружжя, незважаючи на те, що кредитний договір підписаний тільки одним з подружжя. На думку Верховного Суду України, в цьому випадку подружжя виступає як солідарні боржники. Виходячи з такого тлумачення, – банк (або інший кредитор) має право пред’явити вимогу про погашення боргу до будь-кого з подружжя.
Важливо! Банки, як правило, не погоджуються «ділити» кредитні зобов’язання (кредит). У цьому випадку при поділі майна повинна враховуватися сума зобов’язань, які повинен виплатити один з подружжя за кредитним договором.

ПОДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗІРВАННІ ШЛЮБУ (РОЗЛУЧЕННІ):

Згідно Сімейного кодексу України, придбане в шлюбі майно є спільної сумісної власності подружжя, за винятком прямо передбачених законодавством випадків.

«Спільна сумісна власність» на річ (будинок, машину, квартиру і будь-яке інше майно), – означає, що власниками речі є кілька людей (їх називають «співвласниками»). Особливість «спільної» власності у тому, що усі власники мають рівні права на річ: володіння, користування і розпорядження спільною власністю повинно здійснюватися співвласниками за взаємною згодою.

Рівні права на майно, нажите в шлюбі, означає, що при розірванні шлюбу (розлученні) подружжя може ставити питання про поділ майна в рівних частках.

Стаття 70 Сімейного кодексу України встановлює, що в разі поділу спільного сумісного майна, – частини майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не передбачено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Поділити спільне майно можна:

  • не розриваючи шлюб, тобто під час перебування в шлюбі,
  • після розірвання шлюбу (після розлучення).

І в першому, і в другому випадках, ділити майно можна:

  • за взаємною згодою, уклавши договір;
  • у судовому порядку («через суд»), якщо виникне суперечка щодо поділу майна.

Важливо враховувати! Ця ж стаття Сімейного кодексу України дозволяє суду відступати від принципу рівності часток чоловіка і дружини у праві на майно. Тобто, суд вправі, в ряді випадків, залишити одному з подружжя більше, а іншому, відповідно, менше майна.

Важливо! Статті 2 та 12 Цивільного процесуального кодексу України встановлюють, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

У суді сторони зобов’язані довести усі ті обставини, якими вони обґрунтовують свої позовні вимоги абона яких вони будують свої заперечення проти позову.

Таким чином, розраховувати на справедливість суду можна тільки в тому випадку, якщо Ви зможете довести законність, правомірність своїх вимог або заперечень.

Також слід враховувати, що законодавством встановлена ​​спеціальна процедура подачі доказів до суду.

Встановлено і строгі терміни подачі доказів до суду, порушивши які Ви втрачаєте право використовувати ці докази для захисту своїх прав. Тобто, – докази втратять свою доказову силу у конкретному спорі!

як поділити майно при розлученні?

При розлученні майно ділиться за згодою колишнього подружжя, або у судовому порядку.

Стаття 68 Сімейного кодексу України встановлює, що розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, яке виникло під час шлюбу, а розпорядження таким майном після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками (тобто колишніми чоловіком і дружиною) виключно за взаємною згодою і відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Незважаючи на розірвання шлюбу, – колишнє подружжя має законне право поділити належне їм майно на власний розсуд, на підставі взаємної згоди шляхом підписання договору.

Нагадуємо, що договір про поділ нерухомості повинен бути нотаріально посвідчений.

Укладення договору про розподіл спільного майна, – серйозний юридичний вчинок з усіма витікаючими наслідками:

кожен з подружжя набуває в особисту власність частину загального майна. У той же час припиняється спільна сумісна власність: хтось може забрати собі автомобіль, а комусь дістанеться мотоцикл і велосипед.

Яка частина майна (в процентному, частковому відношенні, а також у грошовому вираженні) дістанеться саме Вам, – буде залежати від успішності проведених переговорів з колишнім чоловіком, правильності обчислення належної частки, а також, найчастіше, – від правильності і точності юридичних формулювань в укладеному договорі про поділ майна.

Незважаючи на те, що в Києві не бракує нотаріусів, які засвідчать договір про поділ майна, – ми радимо звернутися за допомогою до «Адвокат від А до Я», який допоможе підготувати правильний для Вас проект договору, що враховує саме Ваші інтереси. На практиці нотаріуси (неважливо це Київ, чи будь-який інший регіон України) вважають за краще працювати зі своїми шаблонами документів.

Ваша справа «шаблонна»?

Тоді не витрачайте свій час і гроші, – зверніться до будь-якого нотаріуса!

У разі ж виникнення спору щодо поділу майна, – такий спір вирішується у суді.

Справи про розірвання шлюбу та поділ майна, краще розглядати в різних судових процесах, подаючи позов про поділ майна вже після розірвання шлюбу (не забуваючи при цьому про строки позовної давності).

У більшості випадків суд роз’єднує в різні судові провадження позовні вимоги про розірвання шлюбу та про поділ майна, небезпідставно вважаючи, що спільний розгляд таких вимог ускладнює розгляд справи.

як визначається розмір частки майна кожному з подружжя у разі його поділу?

За загальним правилом, все придбане у шлюбі майно належить подружжю порівну, за винятком деяких випадків (див. Міф №1 «Усе, що придбане в офіційному шлюбі, – є спільним майном подружжя (спільною сумісною власністю подружжя»).

У разі поділу майна за взаємною згодою подружжя, – майно може бути поділене без дотримання рівності часток. Подружжя має право вирішити, що усе або більша частина майна повинна залишитися одному з них, відступивши від принципу рівності часток подружжя у спільній власності.

У разі поділу майна через суд, слід враховувати, що суд може відступити від принципу рівності часток подружжя у спільній власності.

Важливо! Поділ майна не такий простий процес, як може здатися на перший погляд. Іноді, дізнавшись вартість послуг адвоката, особливо вартість послуг адвоката у Києві, сторони вирішують, що немає причин витрачається на адвоката, адже все очевидно: «все ділиться навпіл». Так навіщо оплачувати послуги адвоката?

Наша Вам порада: якщо вартість майна дійсно невелика в порівнянні з вартістю послуг адвоката, – постарайтеся поділити майно без суду, за взаємною згодою.

 

Якщо ж Вам є що ділити або втрачати, – всерйоз розгляньте можливість участі адвоката у Вашій справі, навіть якщо маєте намір розділити майно за згодою з Вашим колишнім.

 

У будь-якому випадку при поділі майна потрібно мати достатні знання і навички для того, щоб повною мірою відстояти свої інтереси: найчастіше під натиском аргументів адвоката, другий з подружжя погоджується на мирне врегулювання спору: адже по-закону суд може відступити від рівності частин в спільній сумісній власності подружжя і яка частина власності дістанеться «після суду», – передбачити не можна. Адвокат знає і багато інших нюансів поділу майна: у кожній справі свої обставини і свої докази.

Відповідно, – у кожного «свій» поділ майна.

Визначеність завжди краще невизначеності, спокій краще «судового занепокоєння», та й судові витрати нести не охота.
До того ж, – в Україні, в судах, судочинство змагальне: по-закону «виграє» суд той, хто зможе довести свою правоту.

На подання доказів встановлені суворі строки, пропуск яких означає, що доказ може бути не прийнято судом до уваги при винесенні рішення, навіть якщо він (доказ) і буде подано в суді.

Також встановлені суворі терміни розгляду справи в суді, — у Вас може не бути часу «ще дочитати в Інтернеті», зайти ще разочок на форум: в судовому засіданні задають питання, які стосуються саме Вашої справи, а не ті, які обговорювалися на форумі або в цій консультації!

Довірте «Адвокат від А до Я» (Київ) свої турботи: наш досвід і знання збільшать Ваші шанси отримати «своє» і «трошки зверху»!

«Адвокат від А до Я» радить: приймайте важливі для Вас рішення тільки з урахуванням порад довіреного сіемейного Адвоката!

Довірте свої турботи

«Адвокат від А до Я»!

«Адвокат від А до Я» візьметься виконати тільки те доручення Клієнта, яке може виконати чудово і максимально в інтересах Клієнта!

Телефони сімейного Адвоката з разлучення і поділу майна у Києві:

+38 (044) 221-71-44
+38 (067) 888-51-52
+38 (095) 888-51-52

як поділити квартиру при розлученні?

При розлученні квартира може бути поділена:

 

– за взаємною згодою (колишнього) подружжя, шляхом укладення угоди. Договір про поділ нерухомого майна повинен бути нотаріально посвідчений;

 

– через суд, – в разі, якщо подружжя не досягло угоди про поділ майна за взаємною згодою.

 

Стаття 68 Сімейного кодексу України встановлює, що розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, яке виникло під час шлюбу, а розпорядження таким майном після розірвання шлюбу здійснюється власниками (колишніми чоловіком і дружиною) виключно за взаємною згодою і відповідно до норм Цивільного кодексу України.

Незважаючи на розірвання шлюбу, – колишнє подружжя має законне право розділити належне їм майно на власний розсуд, на підставі взаємної згоди шляхом підписання договору.

Укладення договору про поділ спільного майна, – серйозний юридичний вчинок з усіма витікаючими наслідками:

 

кожен з подружжя набуває в особисту власність частину загального майна. У той же час припиняється спільна сумісна власність: хтось може забрати собі автомобіль, а кому-то дістанеться мотоцикл і велосипед.

Яка частина майна (в процентному, частковому відношенні, а також в грошовому вираженні) дістанеться саме Вам, – буде залежати від успішності проведених переговорів з колишнім чоловіком, правильності обчислення належної частки, а також, найчастіше, – від правильності і точності юридичних формулювань в укладеному договорі про розподіл майна.

Незважаючи на те, що в Києві не бракує в нотаріусів, які засвідчать договір про розподіл майна, – ми радимо звернутися за допомогою до «Адвокат від А до Я», який допоможе підготувати правильний для Вас проект договору, що враховує саме Ваші інтереси.

На практиці нотаріуси (неважливо це Київ, чи будь-який інший регіон України) вважають за краще працювати зі своїми шаблонами документів.

Важно! Під час поділу квартири «через суд» слід враховувати, норму статті 12 Цивільного процесуального кодексу України, яка встановлює, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. У суді сторони зобов’язані довести все ті обставини, якими вони обґрунтовують свої позовні вимоги або вона яких вони будують свої заперечення проти позову.

Таким чином, розраховувати на справедливість суду можна тільки в тому випадку, якщо Ви зможете довести законність, правомірність своїх вимог або заперечень.

Також слід враховувати, законодавством встановлена спеціальна процедура подачі доказів до суду: не усі докази, які Ви вважаєте важливими, можуть мати значення для правильного розгляду спору. Такі докази не приймаються судом, не розглядаються і не враховуються при винесенні рішення.

Часто докази не приймаються судом лише тому, що сторона не змогла правильно їх подати, обгрунтувати, що доказ є належним і допустимим.
Также встановлені суворі строки подачі доказів до суду, порушивши які Ви втрачаєте право використовувати ці докази для захисту своїх прав. Тобто, – докази втратять свою доказову силу у конкретному спорі!

як при розлученні поділити квартиру, якщо вона придбана в кредит?

Кредитна квартира (будинок, інше майно) при розлученні майно ділиться також, як і без розлучення: за принципом «ділиться все, що є спільною сумісною власністю!».

& Nbsp;

Як ми вже відповідали вище, – золоте правило «за позику віддяка» діє навіть там, де вже не діє любов або … прості шлюбні відносини.

Після розлучення борги, так само як і майно, діляться «навпіл» виходячи з того, що в силу частини четвертої статті 65 Сімейного кодексу України, договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо придбане за договором майно використано в інтересах сім’ї.

При цьому до складу майна, яке підлягає поділу, входить все майно, яке належить родині на момент розділу, в тому числі і майно, яке знаходиться у третіх осіб.
Також при поділі майна враховуються борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, які виникли в інтересах сім’ї.

Важливо! Не має ніякого значення та обставина, що кредитний договір підписаний тільки одним з подружжя. Якщо договір укладений в інтересах сім’ї, борг є загальним для подружжя. На думку Верховного Суду України, в цьому випадку подружжя виступають як солідарні боржники. Виходячи з такого тлумачення, – банк (або інший кредитор) має право пред’явити вимоги про погашення боргу до будь-якого з подружжя.

Важливо! Банки, як правило, не погоджуються «ділити» кредитні зобов’язання (кредит). У цьому випадку при поділі майна повинна враховуватися сума зобов’язань, які повинен виплатити один з подружжя за кредитним договором.

як поділити будинок при розлученні?

При розлученні будинок ділиться точно так само, як і будь-яке інше майно:

 

– за згодою подружжя, на підставі договору між ними або

– за рішенням суду («через суд»).

 

Стаття 69 Сімейного кодексу України передбачає право подружжя розділити спільне сумісне майно незалежно від розірвання шлюбу, за взаємною згодою подружжя.

Важливо!Договір про поділ будинку повинен бути нотаріально посвідчений.

Однак при поділі будинку (квартири, дачі, земельної ділянки) існують і свої особливості:

 

будинок, квартиру, дачу можна поділити «в натурі» тільки при наявності технічної можливості це зробити. Чи є така можливість, може визначити тільки експерт.

При відсутності технічної можливості розділити будинок «в натурі», – він може бути залишений одному з подружжя, з компенсацією іншому з подружжя вартості його частини.

Залежно від конкретної ситуації можливі різні варіанти поділу будинку, квартири, дачі.

Також часто на практиці часто виникають випадки, коли квартиру, дачу, будинок неможливо поділити «в натурі». У цьому випадку одним з виходів може бути встановлення порядку користування спільним майном.

Такий порядок встановлюється або за угодою сторін, або у судовому порядку.

Важливо!Тільки нотаріально посвідчений договір про порядок володіння та користування спільним майном є обов’язковим для осіб, які згодом набудуть частку в праві спільної часткової власності.

як поділити земельну ділянку при розлученні?

Земельна ділянка може бути поділена після розлучення одним з таких способів:

 

– за згодою подружжя на підставі договору між ним або

– за рішенням суду («через суд»).

 

Стаття 69 Сімейного кодексу України передбачає право подружжя розділити спільне сумісне майно незалежно від розірвання шлюбу, за взаємною згодою подружжя.

Для поділу земельної ділянки «в натурі», необхідно сформувати земельні ділянки на місцевості, «в натурі», для того, щоб вони могли бути самостійними об’єктами цивільного обороту: виготовити технічну документацію із землеустрою (щодо поділу / об’єднання земельних ділянок), зареєструвати право власності на кожну новостворену земельну ділянку.

Важливо! Угода про поділ земельної ділянки має бути нотаріально посвідчена.

ПОДІЛ МАЙНА, НАЖИТОГО У ЦИВІЛЬНОМУ ШЛЮБІ

чи можливий поділ майна, придбаного у цивільному шлюбі?

Так, майно, набуте у цивільному шлюбі, може бути поділене.

Стаття 74 Сімейного кодексу України прямо передбачає, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, придбане під час спільного проживання майно належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не передбачено письмовим договором між ними.

як можна поділити майно, набуте у цивільному шлюбі?

Майно, придбане в цивільному шлюбі, може бути поділено:

 

– за взаємною згодою чоловіка і жінки, які проживають (проживали) в цивільному шлюбі. Взаємна згода має бути оформлено в письмовій формі, а у випадках, коли цього вимагає законодавство, – угода підлягає нотаріальному посвідченню;

 

– через суд, – в разі, якщо чоловік і / або жінка, які проживають (проживали) в цивільному шлюбі не дійшли згоди про розподіл майна за взаємною згодою.

Ціна послуг Адвоката

ПОДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ, ЯКЩО Є ДІТИ:

Наявність неповнолітніх дітей на момент поділу майна, може бути підставою для суду відійти від рівності часток подружжя у спільній сумісній власності.

Так, відповідно до норми частини 3 статті 70 Сімейного кодексу України, за рішенням суду частка майна дружини / чоловіка може бути збільшена, якщо з нею або ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

ПОДІЛ МАЙНА ЧЕРЕЗ СУД (у судовому порядку):

як поділити майно через суд?

Для поділу майна за рішенням суду, необхідно:

 

1) мати чітке уявлення про майно, яке Ви хочете поділити. Суд розглядає конкретні позовні вимоги. Усі Ваші доводи повинні бути підтверджені в суді належними і допустимими доказами;

 

2) зібрати документи на майно, яке підлягає поділу. У разі відсутності документів і неможливості їх отримання, – необхідно зібрати інформацію, достатню для обґрунтування клопотання в суді про витребування цих документів у осіб, у яких вони знаходяться або можуть / повинні бути;

 

3) скласти позовну заяву про поділ майна;

 

4) оплатити судовий збір за подання позовної заяви про поділ майна в суд;

 

5) подати позовну заяву про поділ майна до суду;

 

6) контролювати стадії проходження Вашої позовної заяви у суді, приймати активну участь у судових засіданнях, виконувати ухвали суду.

Важливо! Якщо Ви не знаєте що таке «належні» або «допустимі» докази, «судовий збір», «клопотання», – не проблема. Ви завжди зможете почитати про це в Інтернеті або на юридичних форумах.

АЛЕ, пам’ятайте! Ваша ситуація, скоріше за все:

 

– не буде описана на форумі в тому вигляді, як вона існує насправді, у Вашому випадку;

 

– суддя «в тій справі», з форуму, розглядав справу на підставі цілком певних документів і Ваша ситуація «трошки інша», та й документи не ті «з форуму»;

 

– «та справа з форуму» розглянута була на підставі по-іншому написаної позовної заяви. Можливо «ту» позовну заву написав адвокат або юрист;

 

– у Вас може не бути часу «ще дочитати в Інтернеті», зайти ще разочок на форум: в судовому засіданні задають питання, які стосуються саме Вашої справи, а не ті, які обговорювалися на форумі або в цій консультації!

 

– ситуація в суді часто розвивається лавиноподібно і потрібно бути готовим адекватно реагувати на умови, що змінилися обставини. Найчастіше досвідчені адвокати готують до судового засідання кілька різних процесуальних документів, а в суді так жоден з них можуть і не подати: в цьому не було необхідності або змінилася ситуація.

«Адвокат от А до Я» рекомендує, – до вирішення важливих для Вас питань ставтеся відповідально! Не пускайте на самоплив судові справи, які дійсно для Вас важливі: одного разу винесене судове рішення є обов’язковим для виконання на все життя!

Крім того, судовими рішеннями можуть бути встановлені юридичні факти, які будуть обов’язкові для врахування при розгляді інших Ваших справ.

який позов потрібно подати в суд в разі виникнення спору про поділ майна?

Позовні вимоги при поділі майна формуються виходячи з обставин кожної конкретної справи: як правило це позов про поділ спільного майна подружжя.

Це найбільш поширений предмет позову у подібних суперечках.

 

Однак, в залежності від обставин конкретної справи, також можуть пред’являтися позови з таким предметом:

 

– про визнання права власності на майно;

– про визнання договору недійсним;

– про визнання майна особистою власністю;

– про витребування майна з чужого незаконного володіння;

– про визнання права власності на майно та інші.

СПІЛЬНА ВЛАСНІСТЬ: ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Спільна власність – це власність кількох осіб на одне й те саме майно.

Спільна власність може бути сумісною (спільна сумісна власність) або з визначенням часток (часткова власність).

Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена ​​спільна сумісна власність.

Прикладом виникнення спільної сумісної власності є придбання майна під час шлюбу на спільні кошти.

Для виникнення права спільної сумісної власності на майно, має значення походження коштів, за які було придбане майно, а не факт спільного проживання, факт укладення шлюбу і т.д.

яке майно вважається спільною сумісною власністю і підлягає поділу?

Цивільний кодекс України встановлює (стаття 368 ЦК), що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не передбачено Договором або Законом.

Більш докладно про випадки, коли придбане в шлюбі майно не буде спільною сумісною власністю і не може бути поділене під час розлучення (або після розлучення), – дивіться в наступному пункті консультації.

яке майно вважається особистою власністю дружини або чоловіка?

Цивільний кодекс України встановлює (стаття 368 ЦК), що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не передбачене Договором або Законом.

 

А якщо «інше передбачене Договором або Законом»?

 

Тоді набуте подружжям за час шлюбу майно вже не буде їхньою спільною сумісною власністю.

У яких же випадках придбане у шлюбі майно не буде спільною сумісною власністю і не може бути поділене під час розлучення (або після розлучення)?

Сімейний кодекс України (стаття 57) передбачає, що особистою власністю подружжя (чоловіка або дружини) є:

 

1) майно, набуте чоловіком або дружиною до шлюбу;

 

2) майно, набуте чоловіком або дружиною під час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

 

3) майно, набуте чоловіком або дружиною під час шлюбу, але за гроші, які належали їй або йому особисто (наприклад: гроші були подаровані, успадковані, зароблені до укладення шлюбу, отримані як премія, нагорода, отримані як відшкодування моральної шкоди);

 

4) приватизоване чоловіком або дружиною житло;

 

5) земельна ділянка, отримана у власність під час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, яка була у чоловіка або дружини в користуванні, або отримана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або отримана із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації (ці норми встановлені Земельним кодексом України);

 

6) речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть якщо вони були придбані за спільні кошти подружжя;

 

7) премії та нагороди, отримані за особисті заслуги чоловіка або дружини (у цьому випадку суд має право визнати за другим з подружжя право на частину премії, нагороди, якщо встановить, що він / вона своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв (сприяла) їх отриманню;

 

8) гроші, отримані в якості відшкодування за втрату (пошкодження) особистих речей, а також у якості відшкодування моральної шкоди;

 

9) страхові виплати, отримані чоловіком або дружиною за договорами обов’язкового особистого страхування, а також за договорами добровільного особистого страхування, за умови, що страхові внески сплачувалися за рахунок особистих коштів (див. п.3 цього переліку, – тобто за рахунок не загальних сімейних коштів);

10) суд може визнати особистою власністю одного з подружжя майно, яке було придбане під час їх роздільного проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Таким чином, – спільна власність виникає на майно, яке придбане у шлюбі на спільні кошти, і яке в законом не віднесено до особистої власності подружжя (чоловіка або дружини).

 

Приватна власність подружжя поділу не підлягає.

які особливості використання спільної власності після розірвання шлюбу (розлучення)?

Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, яке виникло під час шлюбу. Це прямо передбачене статтею 68 Сімейного кодексу України.

Розпорядження таким майном після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою і відповідно до норм Цивільного кодексу України.

СТРОКИ ДЛЯ ПОДІЛУ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ

який термін встановлено для поділу майна при розлученні (строк позовної давності при поділі майна)?

У справах про поділ спільного сумісного майна подружжя застосовується загальний строк позовної давності в три роки.

Згідно статті 256 Цивільного кодексу України, позовна давність, це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права.

Важливо також знати, що початок перебігу строку позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. На практиці далеко не завжди вдається однозначно визначити такий момент (день), а тому будьте уважні: краще не затягувати зі зверненням до суду, якщо ситуація того вимагає. Пропуск строку позовної давності є самостійною підставою для відмови у захисті Вашого права: суд визнає порушення Вашого права, але відмовить в його захисті через пропуску строку позовної давності.

 

Більш докладно про строки позовної давності – читайте Безкоштовно в нашій окремій Консультації «Строки позовної давності в Україні»

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ

Поділ майна важливий і відповідальний процес. Це, перш за все, процес переговорний.

Юристи, адвокати, суд теж можуть брати участь в цьому переговорному процесі, – кожен на певному етапі і в певних рамках.

При цьому юристи та адвокати можуть залучатися до переговорного процесу протягом усього періоду поділу майна. Суд, же, – слід розглядати як останню стадію вирішення спору, який не вдалося вирішити шляхом досудових переговорів.

Наша практика свідчить, що більше шансів поділити майно без залучення суду у того подружжя, яке залучає для ведення переговорів професійних медіаторів або адвокатів, які спеціалізуються саме на поділі майна.
Чому варто звертатися за допомогою до адвоката, який спеціалізується на поділі майна?

Тут все просто: як і в будь-якій іншій професії, вузька спеціалізація має безсумнівні переваги при вирішенні конкретних завдань.

 

Адвокати «Адвокат від А до Я» спеціалізуються на поділі майна, мають значний практичний досвід ведення справ щодо поділу майна як при розлученні подружжя, так і під час перебування подружжя у шлюбі. Також ми маємо значний досвід і справах про поділ майна, нажитого в цивільному шлюбі.
Адвокати «Адвокат від А до Я» уміють правильно вести переговори при поділі майна.

«Адвокат від А до Я» надає більше, ніж юридичні послуги при поділі майна:

 

– ми знаємо які існують способи заховати майно від поділу;

 

– ми знаємо як шукати заховане від поділу майно;

 

– ми знаємо де шукати заховане від поділу майно.

 

Будьте впевнені, «Адвокат від А до Я» у своїй роботі використовує тільки законні методи збору інформації. Це дозволяє нам надалі використовувати таку інформацію не тільки при переговорах, але і у суді, – у разі передачі справи на розгляд суду.

Також, можливо, Вам буде цікавою статистична інформація по Києву щодо укладення шлюбів і розлучень в Києві.

 

Статистика шлюбів і розлучень: Київ

 

Згідно зі статистичними даними Головного управління статистики у місті Києві, в 2014 році зареєстровано 27477 шлюбів.

З них 26709 шлюбів укладені між громадянами України, а решта – між громадянами України та іноземцями.

Найбільше шлюбів у Києві укладається між жінками у віці від 20 до 29 років і чоловіками від 25 до 34 років.

Середній вік жінки при укладенні шлюбу у Києві – 29 років, а чоловіків, – 32 року. Така тенденція у Києві зберігається і протягом декількох останніх років.

При цьому в 27477 укладених у 2014 році шлюбах така статистика:

щодо чоловіків:

 

20278 чоловіків уклали шлюб вперше,

 

276 – вдівці,

 

6923 – розведені,

щодо жінок:

20849 жінок ніколи не були у шлюбі,

 

390 жінок, – вдови,

 

6238 жінок розведені.

 

Також відомо, що в 2014 році в Києві зареєстровано 9920 розірвань шлюбу, що становить 36% від кількості зареєстрованих в цьому ж році шлюбів. Київ, що тут скажеш: квапливе життя, квапливі союзи, квапливі розлучення. Такий він, Київ …

У 2015 році в Києві було зареєстровано 30446 шлюбів, а розірвано, – 9870 шлюбів. Що тут коментувати, – Київ, можливо, і не б’є рекордів з розлучень, але вже точно не в відстаючих!

І ще цікава інформація: як ми вже повідомляли, за деякими даними в Україні вже в перші п’ять років після реєстрації, розпадається від 60 до 75% шлюбів.

Таким чином, – навіть якщо Ваші відносини полетіли під уклін, навіть якщо Вам здається, що шматок життя пройшов даремно або не так, як Вам би хотілося, – подивіться на цифри вище! З вами все в порядку! Просто, – таке життя!

Вийдіть гідно з ситуації, яка склалася, не дайте скористатися вашим розпачем або зневірою: зверніться за допомогою до фахівця, Адвоката.

 

Після розлучення, поділу майна почнеться нове життя! Не забирайте в нього купу старих турбот і суперечок!

[ult_buttons btn_title=”Не знайшли відповіді на своє питання? Знайдіть відповідь в Блозі!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.advokatservice.kiev.ua%2Fvse-voprosy-k-advokatu%2F|||” btn_align=”ubtn-center” btn_title_color=”#ffe6a3″ btn_bg_color=”#2d8a00″ btn_anim_effect=”ulta-shrink” btn_bg_color_hover=”#032848″ icon=”none” icon_size=”30″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_border_size=”0″ btn_radius=”15″ btn_font_style=”font-weight:bold;” btn_font_size=”desktop:20px;tablet:20px;tablet_portrait:18px;mobile_landscape:18px;mobile:18px;” btn_line_height=”desktop:32px;”]

Читайте також:

• Адвокат з розлучень в Україні консультує з питань розірвання шлюбу (розлучення) у 2018 році

• Як розлучитися з чоловіком?

• Заява на розлучення через суд – розлучення за взаємною згодою подружжя

• Як розлучитися з чоловіком без його згоди: Україна

• Скільки коштує розірвання шлюбу (розлучення) через суд в Україні: 2018 рік

• Розірвання шлюбу у судовому порядку в Україні: у яких випадках розлучення можливе тільки через суд

• Аліменти: як стягнути аліменти в Україні

• Аліменти на утримання дружини (чоловіка)

• Аліменти для батьків: про обов’язок дітей утримувати непрацездатних батьків

• Стягнення аліментів на дитину в Україні

• В Україні підвищили мінімальний розмір аліментів у 2017 році

• Відповідальність за несплату аліментів на дитину в Україні 2018

• Зразок заяви до міліції (поліції) за злісну несплату аліментів 2019 Україна

• Поділ майна при розлученні і без розлучення: адвокат, Київ

• Поділ майна при розлученні: ТОП-5 міфів

• Як зняти арешт з майна (автомобіля, квартири, дачі)?

• Як поділити кредит після розлучення?

• Які права у батьків на виховання своїх дітей?

• Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною

• Режим окремого проживання подружжя: що це і для чого?

• Як правильно скласти позовну заяву до суду? (зразок, скачати)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published.

Відправити