юридичні послуги з 2000 року

консультація Адвоката

Яку причину вказати при розірванні шлюбу?

Причини розлучення: що казати в суді?

Чи існує «правильна» причина розлучення?

Які причини розлучення найчастіше вказують під час розірвання шлюбу в судовому порядку?

Серед основних причин для розлучення фахівці-психологи зазвичай називають:

  • несумісність характерів та поглядів
  • психологічна та практична неготовність до сімейного життя
  • подружня зрада
  • наркоманія та алкоголізм
  • насильство
  • побутова невлаштованість та матеріальні труднощі.

Усе це «побутові», «життєві» причини чому шлюб фактично розпався.

Чи потрібно в офіційному документі до суду (заяві або в позовній заяві) вказувати дійсну причину розлучення?

З юридичної точки зору – суд абсолютно не цікавить справжня причина, яка призвела до розпаду сім’ї.

Суд повинен встановити не «причину» розлучення, а той факт, що сім’я фактично розпалася і немає підстав вважати, що подружжя помириться і продовжить свої подружні відносини.

Закон також не встановлює будь-якого переліку причин, які є обов’язковою умовою для розірвання шлюбу: кожен із подружжя вільний самостійно вирішувати, чи достатньо у нього підстав для припинення шлюбу.

У той же час, варто враховувати!

Причина розлучення може бути важливою (з юридичної точки зору) у випадку, якщо Ви уклали шлюбний контракт і в ньому передбачені умови на випадок розлучення.

В інших же випадках, – озвучена Вами причина розлучення має, швидше, психологічне значення: заспокоїти себе, вважаючи що «так жити більше не можна» або «у мене немає іншого виходу», або ж, – отримати підтримку оточуючих. Не більше.

То яку ж офіційну причину розлучення вказати у заяві до суду?

Ми наведемо лише кілька варіантів офіційних причин для розірвання шлюбу, які цілком можна вказати в позові.

«Ми втратили почуття взаємної любові та поваги, тому вважаю подальше сімейне життя неможливим»

«Ми відчуваємо почуття ворожості один до одного і це є перешкодою для збереження сім’ї»

«На жаль, після одруження та народження дітей з’ясувалося, що ми по-різному дивимося на одні й ті ж речі, маємо несумісні характери та маємо різні погляди на ведення нашого спільного побуту та загалом життя»

«Вважаю, що збереження шлюбу неможливе та недоцільне, суперечить нашим інтересам та інтересам наших дітей»

«Примирення з Відповідачем неможливе, оскільки ми не перебуваємо у сварці, а тільки, з’ясували та дійшли висновку, що не розуміємо один одного, перестали бути рідними людьми»

Якщо мають випадки зловживання чоловіком або алкоголем або наркотиками, або ж має бути інша залежність, яка і є справжньою причиною охолодження почуттів і погіршення відносин і розірвання шлюбу, – цілком можливо вказати і на таку причину.

Однак важливо враховувати: сам факт, що Ви опишете в позовній заяві «усі труднощі та негаразди сімейного життя», – не зможуть ні налагодити ваші з чоловіком / дружиною стосунки, ні полегшити судовий процес. Швидше навпаки, – ображений чоловік (дружина) може спробувати затягувати судовий процес, доводити нікчемність Ваших доказів, втягувати у розбірки дітей, родичів та спільних знайомих.

Наприкінці ж судового розгляду така «правда» в більшості випадків ніяк не вплине, – шлюб буде розірваний судом у будь-якому випадку, якщо хоч один із подружжя більше не бажає зберігати сімейні стосунки і ця обставина буде встановлено судом.

Однак для тих, хто все ж таки бажає вказати побутову причину для розірвання шлюбу, – наводимо для зразка і таку причину:

«Подальше сімейне життя неможливе з тієї причини, що чоловік зловживає алкоголем, чим ставить сім’ю у скрутне матеріальне становище. Крім того, перебуваючи в алкогольному сп’янінні чоловік створює вкрай напружену психологічну обстановку в сім’ї, нерідко застосовує насильство до мене та наших дітей, влаштовує скандали, негативно впливає на виховання дітей».

«Адвокат від А до Я» рекомендує: принимайте важливі для вас рішення тільки з урахуванням порад довіреного Адвоката!

Довірте свої турботи «Адвокат від А до Я»!

«Адвокат від А до Я» візьметься виконати тільки таке доручення Клієнта, яке может виконати максимально в його інтересах!

Телефони Адвоката по розлученням у Києві:

+38 (073) 888-51-52
+38 (067) 888-51-52
+38 (095) 888-51-52

Що говорити в суді під час розлучення?

У суді достатньо підтвердити наявність причин для розлучення, які зазначені у позовній заяві: для суду достатньо від вас почути, що ви не бажаєте далі зберігати подружні стосунки, що примирення та збереження сім’ї неможливе.

Читайте також: