юридичні послуги з 2000 року

консультація Адвоката

Позовна заява про визначення місця проживання дитини, зразок

Судовий збір під час подання позову про визначення місця проживання дитини

Розмір судового збору за подання позову про визначення місця проживання дитини встановлений у Законі України «Про судовий збір» та становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інформацію про розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб можна отримати за цим посиланням.

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи (тобто на рахунок Управління державної казначейської служби за місцем знаходження суду, до якого подаватиметься позов) і зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

До якого суду подавати позовну заяву про визначення місця проживання дитини (підсудність справ про визначення місця проживання дитини)?

Підсудність справ про визначення місця проживання дитини визначається відповідно до норм Глави 2 Розділу I Цивільного процесуального кодексу України «Територіальна юрисдикція (підсудність)».

Як правило, – такі позови подаються до суду за зареєстрованим місцем проживання або за зареєстрованим місцем перебування відповідача.

Зразок позову про визначення місця проживання дитини

Дарницький районний суд м.Києва
02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14
Позивач:Якушко Ольга По-батькові
0000, м.Київ, вулиця ___________, кв.__
тел. (000) 000-00-00
Відповідач:Якушко Іван По-батькові
0000, м.Київ, вулиця ___________, кв.__
тел. (000) 000-00-00
Третя особа, 
яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору:
Служба у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві
0000, м.Київ, вулиця ___________, кв.__
тел. (000) 000-00-00

немайновий спір

Позовна заява
про визначення місця проживання дитини

21.07.2001 року року між мною, Івановою Ольгою По-батькові (дівоче прізвище Позивача), та Якушком Іваном По-батькові зареєстровано шлюб, що підтверджується Свідоцтвом про одруження серії І-БК № 133543, яке видане 21.07.2001р. року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва. Після одруження я взяла прізвище «Якушко».

08.11.2015 року у нас народилася донька Софія, про що Відділом реєстрації актів громадянського стану Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві 21.11.2015 року у книзі записів актів громадянського стану зроблено запис про народження за № 0000. Цей факт підтверджується Свідоцтвом про народження І-БК №0000.

На жаль, подружнє життя у нас не склалося і 16.08.2016р. року Відділом реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції у м.Києві у Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено актовий запис за № 000 про розірвання шлюбу.

Після розірвання шлюбу наша неповнолітня донька постійно проживає зі мною за адресою: 0000, м.Київ, вулиця ___________, кв.__, що підтверджується  довідкою №210 від 16.04.2017 року, виданою ЖЕК ****. Разом з нами проживає моя мати **** . Відповідач проживає окремо.

За час, що минув після реєстрації розірвання шлюбу,  Відповідач неодноразово забирав дитину за місцем свого проживання та відмовлявся повертати її за місцем постійного проживання, мотивуючи свої дії наміром залишити дитину проживати у себе для постійного проживання. Цей факт підтверджується ****.

16.02.2017 року я звернулась до Служби у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві із заявою про вирішення спору стосовно визначення місця проживання нашої доньки Софії.

Після обстеження умов проживання, Служба у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві надала висновок, згідно якого вважає за доцільне визначити місце проживання дитини разом з матір’ю, тобто з Позивачем.

Однак Відповідач порушує зазначене рішення Служби у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві, погрожує забрати дитину, тобто не визнає права нашої дитини і мого права на спільне проживання, що вносить невизначеність у наші відносини.

Відповідно до частини 1 статті 160 Сімейного кодексу України,  місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Частиною 1 статті 161 Сімейного кодексу України встановлено, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Як видно з доданих до позову документів (висновок Служби у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві від _____2017р.; довідка №___ від ___2017р., видана ****, характеристика, видана ****), за місцем реєстрації постійного місця проживання нашій доньці створені належні умови для проживання та розвитку, дитина відвідує дитячий садочок. Дитина доглянута, нормально розвивається, виявляє прихильність до матері, яка опікується нею: відводить та забирає з дитячого садочка, опікується станом здоров’я дитини.

Позивач має самостійний заробіток, який достатній для утримання дитини, що підтверджується ****.

Як видно з довідки, виданої ****, Позивач не перебуває на обліку в нарколога, психіатра, стан здоров’я дозволяє опікуватися дитиною.

(… викладаються і інші обставини, які мають значення для вирішення спору)

Відповідно до ч.ч. 4,5 ст.19 Сімейного кодексу України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Орган опіки та піклування у особі Служби у справах дітей Дарницької РДА у м.Києві, надав висновок, відповідно до якого вважає за доцільне визначити місце проживання малолітної Якушко Софії По-батькові разом з матір’ю.

З урахуванням наведеного вище, керуючись статтями 19, 160, 161 Сімейного кодексу України,

прошу

1. Визначити місце проживання малолітньої Якушко Софії По-батькові, _____ року народження, разом з матір’ю Якушко Ольгою По-батькові, за адресою: 0000, м.Київ, вулиця ___________, кв.__

2. Вирішити питання про розподіл судових витрат.

Додаток:

1. Копія Свідоцтва про одруження серії І-БК № 00000, виданого ______р. року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва.
2. Копія Свідоцтва про народження І-БК №0000, виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві 21.11.2015 року.
3. Копія Свідоцтва про розірвання шлюбу серії 1-БК №0000, виданого 16.08.2017р. року Відділом реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції у м. Києві.
4. Оригінал квитанції про сплату судового збору.
5. Довідка ***

6. Копія висновку ***
7. Копія позовної заяви та доданих до неї документів, – у 2-х примірниках, для Відповідача та Третьої особи у справі.

25 січня 2023 року Якушко О.П.

Читайте також: