З початку 2018 року питання:
«Як виїхати з дитиною за кордон, якщо батько дитини не дає дозволу?»
по-особливому став актуальним
Нагадаємо, відповідно до законодавства України, неповнолітні діти, які не досягли 16-ти років, можуть виїжджати за кордон лише у супроводі своїх батьків або інших дорослих, яким батьки нададуть відповідний дозвіл.
Рішення щодо можливості тимчасового виїзду (поїздки) дитини, яка не досягла 16 років, за кордон, – має прийматися батьками за взаємною згодою.
А якщо колишній чоловік не дає дозволу на вивезення дитини за кордон?
До недавнього часу існував лише один легальний спосіб «як вивезти дитину за кордон без згоди батька», –
звернутися до суду з проханням про надання такого дозволу у судовому порядку.
Докладніше про це, – читайте у нашій окремій Консультації «Дозвіл на виїзд дитини за кордон з одним із батьків в Україні»
Але, з 06.02.2018 року ситуація трохи змінилася:
до Цивільного кодексу України та Сімейного кодексу України були внесено зміни, зокрема статтю 157 Сімейного кодексу України було доповнено частиною 5, відповідно до якої:
«5. Той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби у порядку, встановленому законом».
Таким чином, для вивезення дитини за кордон без дозволу батька, з’явився ще один легальний спосіб , який передбачає наявність:
- судового рішення, яке набрало законної сили, про стягнення аліментів
- відкритого виконавчого провадження про стягнення аліментів
- наявність заборгованості зі сплати аліментів у розмірі платежів за шість місяців і більше
- виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів.
Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається державним виконавцем на вимогу стягувача (батька/матері, які отримують аліменти на дитину).
Слід враховувати, що довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.
Однак, і після змін до законодавства, дозвіл, отриманий у судовому порядку, є найбільш надійним способом поїхати з дитиною відпочити за кордон не турбуючись про перетин кордону.
Дивіться наш коментар та коментар радника голови Державної прикордонної служби України від 06.07.2018р. на телеканалі «Прямий канал» (18-та хвилина ефіру)

Читайте також:
- Скільки коштує подати на розлучення в Україні через суд (2023 рік)?
- Які документи потрібні для розлучення через суд?
- Розлучення в Україні: безкоштовна Консультація юриста, 2023
- Як розлучитися з чоловіком без його згоди: Україна
- Поділ майна при розлученні і без розлучення, 2023
- Як поділити кредит після розлучення?
- Які права у батьків на виховання своєї дитини?
- Усунення перешкод в спілкуванні з дитиною