юридичні послуги з 2000 року

консультація Адвоката

Як зняти арешт з майна
(автомобіля, квартири, дачі)?

Як зняти арешт з майна (квартири, машини, дачі)?

Питання не просте і раз ви читаєте цю статтю, то швидше за все вже зіткнулися з проблемою зняття арешту, накладеного на ваше майно.

На практиці не рідкість випадки, коли людина випадково дізнається про арешти і заборони, накладені на її майно.

Часто така інформація стає відомою власнику в самий непідходящий момент: перед посвідченням угоди купівлі-продажу квартири нотаріус перевірив наявність заборони і виявив, що заборона або арешт таки є. Відповідно, – угоду доводиться скасовувати або переносити, з тим, щоб зняти накладений арешт (заборону).

Якщо ви вважаєте, що існуюча заборона (арешт) порушує ваше право, є незаконною або обставини, які були підставою для застосування таких заходів обтяження як арешт або заборона, вже не існують, – потрібно зробити ряд юридичних кроків для відновлення своїх прав власника у повному обсязі.

Що треба зробити, щоб зняти арешт з майна?

Залежно від того хто накладав арешт та в зв’язку з чим такий арешт накладався, – відрізняються і дії, необхідні для зняття арешту (заборони).

На практиці заборони на відчуження майна накладаються нотаріусами в зв’язку з укладенням договорів: іпотечного, договору застави, довічного утримання та в інших випадках. Також державні нотаріальні контори свого часу накладали арешт на майна на виконання ухвал районних відділів Державної виконавчої служби.

Арешт на майно міг бути накладений:

  • за рішенням суду
  • за рішенням державного виконавця.

Підстави для накладення арешту на майно можуть бути найрізноманітнішими, а тому немає універсальної відповіді на питання «як зняти арешт» з квартири, будинки, дачі, автомобіля.

У той же час можна дати загальні рекомендації на випадок, якщо ви виявите, що на ваше майно накладено арешт, але не знаєте в зв’язку з чим арешт накладено:

1) необхідно дізнатися хто наклав арешт (найменування органу: наприклад «Перша державна нотаріальна контора міста Києва»). Цю інформацію ви зможете отримати, наприклад, у нотаріуса, який і виявив цей арешт;

2) необхідно дізнатися на підставі чого арешт було накладено (назва і реквізити документа, який послужив підставою для внесення відповідних записів до реєстрів: наприклад «постанову № ХХХ від 10.01.2004 року, Районний відділ ДВС Мінського РУЮ»). Ця інформація також може бути отримана у нотаріуса.

Маючи вище зазначену інформацію ви маєте право запросити у органу, який наклав арешт, копію документа, що став підставою для такої юридичної дії, як «накладення арешту на майно». Після вивчення основ накладення арешту на майно, – стане ясніше «в зв’язку з чим» накладено арешт і «як зняти арешт» з майна.

Так, для зняття арешту з нерухомого майна, накладеного в зв’язку з укладенням кредитного договору, необхідно провести юридичну експертизу всіх документів, які стосуються отримання кредиту: від кредитного договору, договору застави (іпотеки) і всіх додаткових угод до нього, до фінансових документів, що підтверджують виконання умов кредитного договору.

Залежно від ситуації можливі варіанти:

  • неправомірні дії з боку банку, який вчасно не здійснив дій, спрямованих на зняття арешту з майна після виконання вами умов кредитного договору
  • наявність підстав для визнання договору або частини договору недійсним, що може мати наслідком зняття арешту з майна
  • наявність підстав для припинення поруки, а в подальшому і зняття арешту з майна поручителя.

Також необхідно провести юридичну експертизу усіх інших документів у справі: судових рішень, постанов виконавчої служби.

Тільки після вивчення всіх документів, які стосуються накладення арешту на майно, можливо сформувати правову позицію у справі і визначити спосіб зняття арешту.

Мабуть, це найважливіший, складний, трудомісткий і відповідальний етап, так як НЕ правильно обраний спосіб захисту порушеного права може стати підставою для відмови в позові (при зверненні до суду).

Після формування правової позиції у справі, – складається план дій, який залежить від результату вивчення документів і спрямований на реалізацію правової позиції у справі. Не завжди для зняття арешту необхідно звертатися до суду, можливо необхідно буде звернутися в банк, в виконавчу службу і т.д.

Також і з зняттям арешту з автомобіля: спочатку потрібно визначити підставу для арешту автомобіля, вивчити документи, що послужили підставою для накладення арешту і, в залежності від підстав накладення арешту на автомобіль, – вирішувати питання про його зняття.

Слід також знати, що арешт, накладений державним виконавцем, знімається:

  • державним виконавцем, – після завершення виконавчого провадження або після виявлення недоцільності або неможливості реалізації арештованого майна
  • начальником державної виконавчої служби, – в разі виявлення порушень , допущених державним виконавцем в процесі накладення арешту на майно
  • у судовому порядку.

Також слід враховувати, що право оскаржити дії або бездіяльність державного виконавця у начальника відділу, якому підпорядковується державний виконавець, мають стягувач та інші учасники виконавчого провадження. Боржник такого права позбавлений, боржникам слід відразу звертатися до суду.

 «Адвокат від А до Я» (Київ) пропонує довірити свої турботи по зняттю арешту з майна досвідченим Адвокатам, які юридично грамотно нададуть відповіді на ваші питання:

як зняти арешт з квартири, накладений на майно за рішенням суду?

як зняти арешт з майна, накладений державною виконавчою службою (держвиконавцем, ГІС)?

як зняти арешт з автомобіля, накладений виконавчою службою (держвиконавцем, ГІС)?

а також нададуть необхідні і достатні юридичні послуги для зняття арешту з майна.

Яка ціна послуг Адвоката?

Вартість послуг Адвоката, а також інші умови надання юридичних послуг при знятті арешту з майна, – дивіться за цим посиланням.

Читайте також:

• Як поділити кредит після розлучення?

• Як правильно скласти позовну заяву до суду? (зразок, скачати)

Цю консультацію часто знаходять за такими пошуковими запитами:

заява про зняття арешту з нерухомого майна
зняти арешт з майна боржника
як зняти арешт з квартири накладений судом
як дізнатися чи знаходиться квартира під арештом Україна
як дізнатися накладено арешт на майно Україна
арешт квартири Україна
зняття арешту з автомобіля Україна
зняття арешту з майна Україна