юридичні послуги з 2000 року

Досвід Адвокатів – більше 20 років!

Встановити факт смерті на окупованій території

юридичні послуги
«від А до Я»

Послуги надає Адвокатське Бюро

Послуги «від А до Я» («під ключ»)

Безкоштовні консультації*

останнє оновлення 09.05.2023

Навігація по сторінці

консультація Адвоката онлайн

Для чого потрібно встановлювати факт смерті на тимчасово окупованій території

Коротка відповідь – це потрібно для отримання Свідоцтва про смерть встановленого в Україні зразка. Без судового рішення ви не зможете отримати таке Свідоцтво. Чому так, – дізнайтеся за цим посиланням.

Навіщо отримувати Свідоцтво про смерть встановленого в Україні зразка?

Зі смертю особи припиняються одні і виникають інші правовідносини. І для припинення чи виникнення відповідних правовідносин – факт смерті має бути зареєстрований у встановленому порядку.

З моментом смерті законодавство України пов’язує, зокрема:

 • відкриття спадщини
 • припинення правовідносин, які нерозривно пов’язані зі спадкодавцем та не можуть бути успадковані
 • поділ спадкового майна
 • виплату страхового відшукодування і таке інше.

Окрім того, реєстрація факту смерті дозволить отримати допомогу на поховання, а, також, унеможливить здійснення шахрайських дій з використанням персональних даних померлої особи.

ВАЖЛИВО: документи про смерть, видані на окупованих територіях – не є офіційними, не породжують жодних правових наслідків і не можуть бути використані «самі по собі», без встановлення факту смерті у судовому порядку

від 500 гривень – ціна усної онлайн консультації Адвоката (по телефону, Viber, WhatsApp, Telegram). Замовити

послуги юриста чи Адвоката

Юридична консультація Адвоката

З юридичної консультації варто розпочати, – навіть якщо ви впевнені, що знаєте усі нюанси вашої справи.

Для встановлення юридичного факту смерті на окупованій території, необхідно надати ряд документів, на підставі яких суд прийде до переконання, що такий факт дійсно мав місце на окупованій території.

Які саме документи необхідно надати Адвокату для отримання послуги зі складання Заяви про встановлення факту, який має юридичне значення (факту смерті) – дивіться за цим посиланням.

Окрім того треба документально підтвердити, що ви маєте право звертатися до суду з відповідною заявою. Хто має право звертатися із Заявою про встановлення факту смерті на окупованій території, – дивіться за цим посиланням.

Під час юридичної консультації ви дізнаєтеся, чи достатньо наявних у вас документів для звернення до суду, які ще документи необхідні та як і де їх взяти.

Вартість юридичної консультації – буде включена до вартості послуги зі складання заяви до суду про встановлення факту смерті. Якщо таку послугу ви замовите під час консультації.

від 500 гривень – ціна усної онлайн консультації Адвоката (по телефону, Viber, WhatsApp, Telegram). Замовити

послуга «від А до Я» (під ключ)

Підготуємо Пакет документів для звернення до суду

Встановити факт смерті на окупованій території – можна лише у судовому порядку.

Звернення до суду відбувається шляхом подання Заяви про встановлення юридичного факту (факту смерті).

Така Заява має відповідати встановленим Цивільним процесуальним кодексом вимогам (правилам) та має містити додатки, – докази існування факту, про визнання якого ви звертаєтеся (тобто, – факту смерті).

 • які документи необхідно надати Адвокату?
  • Свідоцтво про смерть («свидетельство о смерти», яке видане в самопроголошених днр/лнр чи тимчасово окупованому Криму
  • медична довідка про смерть («справка о причине смерти»), яка видана у самопроголошених днр/лнр чи тимчасово окупованому Криму
  • документи, які підтверджують родинні відносини з померлою особою (Свідоцтво про народження; Свідоцтво про шлюб (у разі зміни прізвища внаслідок укладання шлюбу); Свідоцтво про припинення/розірванняя шлюбу і т.д.)
  • інші докази, які можуть доводити факт смерті особи у визначений день та у визначеному місці: фотокартки, свідчення свідків і таке інше.
 • хто має право подати заяву до суду?

  Заява про встановлення факту смерті особи на території:

  • на якій введено воєнний чи надзвичайний стан,
  • або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства,

  може бути подана:

  • членами сім’ї померлого,
  • їхніми представниками
  • або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов’язки чи законні інтереси)
Замовити

Послуги «онлайн»

«Послуга онлайн» – для Клієнта означає, що ми максимально спрощуємо спілкування з ним, використовуючи сучасні інтернет-технології:

 • спочатку ми попросимо вас надати електронні копії документів. Для цього цілком підійде фотокамера смартфона
 • проекти документів та договори про надання юридичних послуг, – ви також отримаєте в електронному вигляді. Для ознайомлення. На цьому етапі ми зможемо обговорити деталі та внести зміни, за потреби
 • договір про надання послуг та позовні матеріали, – повинні бути підписані вами особисто, хоча і online. Це можна зробити з використання Кваліфікованого електронного підпису. Як це зробити, – читайте за цим посиланням
 • все подальше спілкування з вами, а, за необхідності,  і з судом – ми будемо здійснювати онлайн.

Рішення суду ви отримаєте поштою або, за потреби, наш Адвокат забере його у суді.

Замовити

«Швидке вирішення» справи

Ми складемо Пакет документів для звернення до суду, – протягом 1-2 робочих днів з моменту надання необхідних документів та оплати послуг Адвоката.

Одночасно ми попросимо суд допусити негайне виконаня рішення суду.

Таким чином, встановити факт смерті на тимчасово окупованій території України можливо у строк від 2-3 днів.

Замовити

Адвокат допоможе не наробити юридичних помилок:

ціна юридичних послуг Адвоката «Адвокат від А до Я» — зовсім невелика плата за спокій.

У багатьох випадках – це інвестиція у ваше майбутнє!

Довірте нам свої турботи!

Вартість встановлення факту смерті на окупованій території у 2023 році

Ціна складання Заяви та формування необхідного Пакету документів у 2023 році – 1500 гривень.

Замовте «ДОКУМЕНТИ»

від 500 гривень – вартість усної онлайн консультації Адвоката (по телефону, Viber, WhatsApp, Telegram). Замовити

 • Що ми робимо
  • консультуємо з питань встановлення юридичного факту  – факту смерті на окупованій території
  • робимо правовий аналіз ситуації Клієнта та надаємо рекомендації щодо його дій у такій ситуації
  • готуємо пакет документів для звернення до суду із Заявою про встановлення юридичного факту (факту смерті)
 • Чому саме ми
  • Великий досвід та знання справи. Понад 20 років досвід наших найкращих Адвокатів! Понад 20 років ми захищаємо інтереси наших Клієнтів у судах Києва, Київської області та в інших регіонах України! Досвідчений Адвокат знає багато нюансів ведення справ та практику застосування законодавства. Досвід та знання Адвоката – будуть використані на користь Клієнта!
  • Індивідуальний підхід. Адвокат розробить індивідуально для вас правову позицію у спорі або розробить індивідуальний договір, інший документ. У будь-якій ситації при роботі з Клієнтом будуть враховані його інтереси.
  • Довірчі, партнерські відносини. Ви знатимете сильні та слабкі сторони своєї ситуації та зможете використовувати цю важливу інформацію для захисту власних інтересів. Ми вважаємо своїм обов’язком повідомляти Клієнту усі важливі нюанси його справи. Це важлива сторона довірчих стосунків з Адвокатом. Ви усвідомлено прийматимете важливі для вас юридично значимі рішення.
  • Спеціалізація. «Сімейний Адвокат» – вузька спеціалізація, яка гарантує високу кваліфікацію та значний практичний досвід Адвоката. Наші Адвокати спеціалізуються на питаннях, з яких приймають доручення Клієнтів .
  • Надійність. Якщо ми взялися за вашу справу, то ми спеціалізуємося на подібних питаннях. Будьте певні, – наш досвід та знання будуть використані максимально у ваших інтересах.
  • Конфіденційність, чесність та порядність у відносинах з Клієнтами, – основні принципи роботи наших Адвокатів.
  • Справедливі ціни. При формуванні цін на юридичні послуги ми враховуємо складність доручення Клієнта, важливість доручення для Клієнта та кваліфікацію Адвоката, який виконуватиме доручення.
  • Зручна комунікація. Ми завжди на зв’язку зі своїми Клієнтами, використовуємо практично всі популярні сучасні засоби зв’язку. Ви завжди зможете отримати інформацію щодо стану вашого доручення.
  • Мінімальна участь Клієнта у вирішенні його питань. Адвокат замінить вас у всіх ситуаціях, в яких особиста присутність не є обов’язковою. Адвокат сам підготує усі необхідні документи, при необхідності збере докази у справі, представить ваші інтереси. Все буде виглядати так: ви максимально довіряєте Адвокату свої турботи, а він – максимально можливо приймаємо на себе такі турботи. При цьому ви знатимете «що» відбувається з вашою справою (дорученням), – з вами будуть узгоджені всі юридично значущі дії, якщо за умовами договору та обставинами справи такі дії мають бути узгоджені. Вам не доведеться витрачати свої нерви та час!
  • Чіткі та зрозумілі умови надання юридичних послуг. Лаконічний, але чіткий і зрозумілий договір на надання правової допомоги – це те, з чого розпочнеться наша співпраця. Чіткі та зрозумілі юридичні консультації та фактичні дії щодо виконання доручення Клієнта – це те, що супроводжуватиме наше співробітництво. Клієнт завжди може розраховувати на роз’яснення ключових аспектів його справи простою для розуміння мовою.
  • Працюємо по усій території України. Послуги наших Адвокатів доступні на всій території України, а не лише у Києві та Київській області. Ми готові виїхати до вашого регіону для вирішення вашого питання чи проблеми.
 • Інформація про Адвокатів

  Практичний досвід роботи наших Адвокатів – більше 20 років!

  Дізнатися докладну інформацію про Адвокатів ви можете за цим посиланням.

Як працює Адвокат

ПОПЕРЕДНЯ КОНСУЛЬТАЦІЯ АДВОКАТА

На цьому етапі Адвокат попросить надати основну інформацію з вашого питання та визначить, чи стосується питання його компетенції. В окремих випадках Адвокат попросить надати копії документів. У більшості випадків ця послуга безкоштовна, якщо надається онлайн (телефоном, Viber, WhatsApp).

ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ ВАШОГО ПИТАННЯ

На цьому етапі Адвокат визначає • можливі варіанти вирішення вашого питання чи спору • які дії необхідно вчинити Адвокату на користь Клієнта • які докази необхідно зібрати • які документи та інформацію повинен надати Клієнт.

ПОГОДЖЕННЯ УМОВ ДОГОВОРУ

З урахуванням складності та важливості питання для Клієнта, обсягу робіт та послуг, Адвокат визначить вартість послуг. Ціна послуг може бути визначена за «кожен етап» або «під ключ». Оплата «по результату», – у нас не практикується.

УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ НА ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

У договорі на правову допомогу будуть відображені усі основні умови, узгоджені з Клієнтом. У цьому документі ви не знайдете нічого зайвого, що відволікає вашу увагу. Документ не міститиме юридичних «пасток» та прихованих платежів.

ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ НА ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

У процесі виконання Договору, Адвокат, залежно від умов Договору • збирає докази у справі (надсилає адвокатські запити, витребує документи, готує заяви, скарги тощо) • готує позов та формує позовні матеріали у справі • представляє інтереси Клієнта в суді або в інших організаціях • представляє інтереси Клієнта при виконанні рішення суду.

Наша практика

З нашою практикою ви зможете ознайомитися за цим посиланням(Разділ у процесі наповнення)

Часті запитання

 • Як проводиться реєстрація смерті, яка настала на тимчасово окупованій території України?

  В Україні факти народження, смерті та деякі інші мають реєструватися в органах державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС. Російською мовою – ЗАГС).

  Така реєстрація проводиться на підставі медичних документів про смерть. Медичні документи про смерть – мають відповідати затвердженим в Україні зразкам.

  Оскільки на тимчасово окупованій території органи влади України не діють, отримати медичні документи про смерть встановленого в Україні зразка, – неможливо.

  Відповідно, неможливо і зареєструвати факт смерті, яка сталася на окупованій території, у органах ДРАЦС України.

  Реєстрація смерті, яка настала на тимчасово окупованій території, все ж можлива. Але – на підставі рішення суду, шляхом встановлення юридичного факту (факту смерті).

  Після встановлення факту смерті у судовому порядку, – орган ДРАЦС України, на підставі рішення суду, складе активий запис про смерть і видасть Свідоцтво про смерть встановленого зразка.

 • Який порядок дій для отримання українського Свідоцтва про смерть, яка настала на тимчасово окупованій території?

   

  Звернутись до органу ДРАЦС для того, щоб отримати відмову у здійсненні реєстрації смерті.

  Звернутись до «Адвокат від А до Я» для складання заяви про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території

  Отримати рішення суду про встановлення такого факту

  Звернутись до органу ДРАЦС для проведення державної реєстрації смерті та подати рішення суду.

   

 • У мене немає документів, які підтверджують родинні відносини. Як бути?

  Свідоцтва: про одруження (про шлюб), про народження, –  можуть бути видані повторні. Зверніться до будь-якого відділу ДРАЦС (ЗАГСу).

 • Як довго суд розглядає справу про встановлення факту смерті ?

  Справи про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, – мають розглядатися невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду. Це встановлено частиною 2 статті 317 ЦПК України.

  Однак на практиці не завжди і не усі судді дотримуються цієї норми, а тому розгляд вашої заяви може затягнутися. Інколи, – і до 10-14 днів.

 • Чи потрібно мені бути присутнім у суді при розгляді справи?

  Так. Ми радимо з’явитися до суду та надати свої пояснення у разі необхідності.

  У нашій практиці справи про встановлення смерті на тимчасово окупованій території розглядаються зовсім по-різному:

  • одні судді не викликають сторін / свідків та розглядають справи невідкладно. Як це і передбачено законом
  • інші – призначають дату слухання та заслуховують заявника та свідків.

   

 • У якому розмірі сплачується судовий збір за подання Заяви?

  У цій категорії справ судовий збір не сплачується.

  Це встановлено п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

   

 • Як швидко ви підготуєте документи до суду про встановлення факту смерті?

  Ми виготовимо Пакет документів для суду – протягом 1-2 робочих днів з моменту оплати послуг.

  Зазвичай ми працюємо так:

  • ви надаєте нам необхідні документи
  • ми перевіряємо документи на предмет достатності їх для початку роботи
  • у разі надання усіх необхідних документів та інформації, – ми виставляємо рахнок на сплату. В іншому разі – ми запитаємо у вас додаткову інформацію чи документи
  • після отримання оплати – ми приступимо до виконання вашого доручення
  • протягом 1-2 робочих днів з моменту оплати – ви отримаєте проекти необхідних документів. Для ознайомлення. На цьому етапі  ви матимете змогу не тільки ознайомитися з документами, але і висловити свої заперечення/побажання/пропозиції. Адвокат їх врахує, – якщо це необхідно за обставинами справи
  • після узгодження остаточного варіанту – вам буде відправлений Пакет документів у електронному вигляді (у форматі «.pdf»). Паперовий варіант Пакету документів, – ви також зможете замовити. Якщо вам так зручніше.
 • Скільки триває індивідуальна консультація?

  Телефонна (онлайн) консультація рідко перевищує 15-20 хвилин.

  Як показує практика, – рідко хто задає питання,  які потребують більше часу для відповіді.

  Таким чином, ми орієнтуємо Клієнтів на консультацію тривалістю до 30-40 хвилин.

  Повірте, ви встигнете поставити усі питання, що вас цікавлять, і отримаєте на них вичерпні відповіді.

  Вартість консультації буде врахована – у випадку замовлення послуги.

 • В яких регіонах України можна отримати послугу Адвоката?

  Послуга може бути отримана незалежно від вашого місцезнаходження, оскільки надається онлайн.

Відгуки наших Клієнтів

Після розірвання шлюбу дружина всіляко перешкоджала мені бачити дитину. Навіть і не знав, як вчинити. Але разом з адвокатом вдалося, через судове рішення, приструнити колишню дружину. Зараз можу бачитися з дитиною практично кожного дня. Щось на кшталт «амністії» :)
Довго не наважувалася звернутися до адвоката. Перечитала багато форумів. Навіть оголошення давала: «Терміново! Потрібен досвідчений адвокат». Зараз навіть не віриться, що все не так страшно, як я думала. Дуже доброзичливе ставлення до клієнта! Дуже доступні для розуміння консультації! Результатом задоволена.
Під час продажу квартири виявили арешт на все майно, накладений ще в 2001 році. Потрібно було його зняти. Я не знав з чого почати! В Інтернеті знайшов цей сайт, домовився про зустріч з адвокатом і вже через кілька днів позовну заяву було подано до суду. Три засідання, - і арешт було знято! Я задоволений!